تحت وب سازی کلیه نرم افزارهای تحت ویندوز

سامانه پیشرفته تحت وب سازی آسمان

 

تحت وب سازی کلیه نرم افزار های تحت ویندوز

 

نویسنده : علیرضا چوبفروشی

برخی از مشکلات معمولی که صاحبان و مدیران شرکت ها ، کارخانجات ، فروشگاه ها و … در زمینه نرم افزارهای حسابداری خود ممکن است به صورت روزانه با آن ها برخورد نمایند به قرار ذیل می باشد:

  • هزینه اقتصادی بالا جهت خرید نرم افزار های حسابداری برای شعب مختلف
  • عدم یکپارچه بودن اطلاعات حسابداری شما به علت پراکندگی شعب و یا انبارها و استفاده از نرم افزار های حسابداری جداگانه در هر یک از آن ها
  • حضور فیزیکی در محل شرکت و یا هر یک از شعب و انبارها برای نظارت .. گزارش گیری از نرم افزارهای حسابداری هر یک از آن ها
  • عدم مدیریت و نظارت دقیق به علت پراکندگی اطلاعات در شعب یا انبارهای مختلف و یکپارچه نبودن اطلاعات مالی
  • عدم دسترسی به اطلاعات مالی در صورت عدم حضور در مکان شرکت ، شعب و یا انبارها
  • کاهش راندمان کاری
  • کاهش امنیت اطلاعات مالی به علت عدم تجمیع سرورهای نرم افزارهای حسابداری
  • و غیره …

 

گروه فناوری اطلاعات آسمان با برخورداری از نیروهای متخصص و متعهد ، نرم افزاری را ارائه نموده است که قادر است تمامی نرم افزار های تحت ویندوز از جمله کلیه نرم افزارهای حسابداری را تحت وب نماید.

این نرم افزار بدون اعمال هیچگونه تغییرات در نرم افزار اصلی و سرعتی مشابه نرم افزار شما را تحت وب ارائه می نماید.

از مهمترین قابلیت هایی که می توان برای این نرم افزار نام برد دسترسی کامل به نرم افزار حسابداری شرکت یا فروشگاه در هر زمان و مکان دلخواه و همچنین بینهایت دسترسی همزمان کاربران به نرم افزار حسابداری یا هر نرم افزار تحت ویندوزی دیگر می باشد.

بدیهی است به علت عدم نیاز به خرید نسخه های متعدد نرم افزار برای هر یک از شعب یا انبار ها و استفاده از یک نرم افزار حسابداری واحد ، صرفه جویی اقتصادی چشمگیری را برای صاحبان و مدیران مجموعه ها رقم خواهد زد.

گروه فناوری اطلاعات آسمان همچنین مفتخر است با ارائه اپلیکیشن های Android و IOS گوشی های تلفن همراه ، دسترسی به نرم افزارهای حسابداری را تسهیل نماید.

به زبان ساده سامانه آسمان سامانه ایست که با آن میتوان بی نهایت نرم افزار (اعم از نرم افزارهای تحت ویندوز یا داس) را در یک سرور تحت وب نمود و در اختیار بی نهایت کاربر ( که دسترسی آنها از طریق ادمین سیستم داده می شود) قرار داد. کاربران برای استفاده ازاین سامانه فقط به یک بروزر اینترنت احتیاج خواهند داشت. (پس سازمانها می توانند به جای اینکه یک سیستم کامل با هزینه های بالای خرید و نگهداری در اختیار کلاینت ها قرار دهند، از یک مینی پی سی یا رزبری پای با حدود یک چهارم قیمت و مصرف برق ناچیز استفاده نمایند)

این سامانه از پنج رول امنیتی استفاده می کند که نفوذ به سیستم را از طریق کلاینت ها غیر ممکن می سازد و امنیت داده های سرور را تأمین می نماید، به طوری که هیچ سخت افزار خارجی بدون اینکه از طرف ادمین سیستم احراز صلاحیت گردد امکان ورود به سیستم را نخواهد داشت و تمامی داده هایی که از طریق کلاینت ها رد و بدل می شوند به صورت رمز گذاری شده خواهد بود.

همچنین در سامانه آسمان تنها مالک اطلاعات سرور سازمان بوده و اطلاعات تحت هیچ عنوان از سازمانی که از سامانه آسمان استفاده میکند خارج نخواهد شد، در صورتی که در نرم افزارهای مشابه خارجی امنیت اطلاعات تحت هیچ عنوان تضمین نخواهد شد و به نوعی در اختیار شرکتهای سازنده قرار خواهد گرفت.

مقایسه سامانه آسمان و ریموت دسکتاپ

سامانه آسمان (ITSG)  RDP(ریموت دسکتاپ)
سامانه آسمان اینترفیسی تحت وب دارد و روی مرورگرهاست. RDP اینترفیس تحت وب ندارد
سامانه آسمان دقیقاً بر اساس Laod Balancing پیاده‌سازی شده است. RDP قابلیت Load balancing در سطح Application را ندارد.
سامانه آسمان درواقع یک session برای هر کاربر ایجاد می‌کند و طی آن در یک محیط مجازی دسکتاب یا نرم‌افزار کاربر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد، ولی درواقع دسکتاب و نرم‌افزار کاربر به‌کل سمت سرور اجرا می‌شود و فقط تصویر آن سمت کاربر فرستاده می‌شود. RDP قادر به publish کردن یک نرم‌افزار خاص با استفاده از resource های سرور نیست.
سامانه آسمان روی هر سیستم‌عاملی بدون نصب هیچ نرم‌افزار اضافی کار می‌کند RDP فقط بر روی برخی از سیستم‌عامل‌ها و با نصب نرم‌افزار موردنیاز در دسترس است.
امنیت در سامانه آسمان توسط پروتکل SSL برقرار می‌گردد. در RDP ضعف‌های عمده‌ای در تبادل اطلاعات وجود دارد که باید با پیاده‌سازی سیاست‌های خاصی این امنیت رو بالا برد.
سامانه آسمان در برقراری یک session بین Kbps 5 تا kbps پهنای باند اشغال می‌کند. RDP برای برقراری یک session احتیاج به پهنای باند بسیار زیادی دارد.
سامانه آسمان برای تعداد کاربران بالا نیاز به سخت‌افزار و پهنای باند بالا ندارد ریموت دسکتاب نیازمند تجهیزات سخت‌افزاری بالا و پهنای باند مناسب است
به دلیل تبدیل خروجی به RDP هیچ مشکلی در پرینت وجود ندارد. در RDP پرینت گرفتن روی کامپیوتر کاربر همواره دچار مشکل بوده و باید از پرینترهای خاص استفاده گردد.
امکان مدیریت و نظارت بر فعالیت‌های کاربر و سوابق کاربر وجود دارد امکان مانیتورینگ فعالیت کاربر وجود ندارد

مقایسه سامانه آسمان و سیتریکس

سامانه آسمان سیتریکس
به دلیل ساختار طراحی، دارای یک محصول واحد برای مدیریت دسترسی در ترمینال سرویس ویندوز، خدمات ریموت دسکتاب، دسکتاب فیزیکی و محیط دسکتاب مجازی است. در حقیقت یک اهرم امن و استاندارد و تحت وب برای استفاده از سرویس‌های مایکروسافت است. نیازمند دو محصول مجزا و در حقیقت دو لایسنس مجزاست یکی برای ویندوز و (XenApp) سرور دیگری برای VDI (دسکتاب مجازی) با نام (XenDesktop)
برای مدیریت همه ویژگی‌ها و توابع تنها دارای یک کنسول مدیریتی تحت وب می‌باشد. نیاز به نصب و راه‌اندازی کنسول‌های مدیریتی مختلف برای توابع و ویژگی‌های مختلف دارد.
نصب و راه‌اندازی محصول سامانه آسمان در کمتر از یک ساعت امکان‌پذیر است. زمان نصب و راه‌اندازی بازمان بیشتر و پیچیده‌تر است.
نیازی نیست فایل‌های سیستمی هسته سیستم‌عامل، در هنگام روند ورود کاربر تغییر کند. در سیتریکس فایل‌های سیستمی هسته سیستم‌عامل در هنگام ورود تغییر می‌کند که تغییر در روند ورود کاربر را داشته و این امر می‌تواند ازلحاظ امنیتی سیستم‌عامل و به‌روزرسانی آن را به خطر بی اندازد.
برنامه‌های کاربردی می‌توانند در هر مسیری نصب شوند و سامانه آسمان قادر به اجرای آن‌ها بدون در نظر گرفتن مسیر واقعی نصب آن‌ها می‌باشد. چنانچه برنامه‌ای در مسیر خاصی نصب شود و تنظیمات مرتبط با سیتریکس در هنگام پیکربندی رعایت نشود سیتریکس قادر به اجرای نرم‌افزار نمی‌باشد.
از هر مرورگری بدون نصب هیچ‌گونه پلاگینی می‌تواند به نرم‌افزار موردنظر دست پیدا کرد. باید جهت اجرای روی هر سیستم پلاگین موردنیاز نصب گردد.