مجازی سازی شبکه

مجازی سازی شبکه1

مجازی سازی شبکه1


مجازی سازی شبکه
معنی مجازی سازی شبکه چیست؟
مجازی سازی شبکه به مدیریت و نظارت بر کل یک شبکه کامپیوتری اشاره دارد . به عنوان مثال در یک نهاد اداری ، مدیر دارای نرم افزاری است که تمامی امکانات موجود را داراست.
مجازی سازی شبکه همچنین امکان دارد برای ذخیره سازی اطلاعات باشد که شامل مدیریت تمام اطلاعات ذخیره سازی شده به عنوان یک منبع واحد است. مجازی سازی شبکه به منظور بهینه‌سازی شبکه برای کنترل تمامی داده‌های انتقال داده شده ، انعطاف پذیری ، مقیاس پذیری ، قابلیت اطمینان و امنیت ، طراحی شده است. این کار بسیاری از وظایف اداری‌ای که به  شبکه مربوط می‌شوند را به صورت خودکار انجام می‌دهد که برای از بین بردن پیچیدگی‌های شبکه است. تمامی سرورها و سرویس‌های شبکه به عنوان استخری از منابع در نظر گرفته می‌شوند که بدون توجه به اجزای فیزیکی ، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
مجازی سازی شبکه برای شبکه‌های قدیمی و بزرگ و غیر قابل پیش بینی بسیار مفید است.
هدف مجازی سازی شبکه درواقع بهبود بهره‌وری شبکه و همچنین رضایت کامل مدیر مجموعه و یا شبکه است.
 
ITSGCO شبکه مجازی سازی را توضیح می دهد
مجازی سازی شبکه شامل تقسیم پهنای باند به درون کانال‌های مستقل است که در زمان نیاز ، اجازه رد شدن داده و اطلاعات را به درون سرور و یا دستگاه‌های شبکه می‌دهند.
مجازی سازی شبکه با استفاده از سخت افزار و نرم افزار و ترکیب اجزای شبکه انجام می‌شود.فروشندگان نرم افزار و سخت افزار ، اجزای سازنده را برای ارائه مجازی سازی شبکه خارجی یا داخلی ترکیب می‌کنند. در بعضی موارد شبکه‌های محلی را ترکیب کرده و یک شبکه مجازی یمپارچه را تشکیل می‌دهند. در حالی که این سیستم‌ها را ، باز یکپارچه‌سازی می‌کنند و دومین سیستم یکپارچه تشکیل می‌شود . و این سیستم به یک شبکه در یک جعبه تبدیل می‌شود.
با این حال فروشندگانی هستند که هر دو نوع مجازی سازی را با هم ترکیب می‌کنند.

نویسنده: علیرضا چوبفروشی

ITSGCO

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *