10 نکته ای که درباره ویپ ( VOIP ) باید بدانید

هر کسی که بر روی یک پروژه VOIP کار می‌کند باید از بقیه کسایی که در این راه اشتباهاتی را مرتکب شدند کمک بگیرد و از اشتباهات آن‌ها درس بگیرد و راهنمایی‌هایی را که می‌تواند در کار خود به آن‌ها بپردازد یاد بگیرد.
حال مهندسان گروه فناوری اطلاعات آسمان به منظور ارتقا سطح کیفی دانش شما عزیزان در عرصه VOIP  ده راهنمایی را که باید دنبال کنید برای شما به ارمغان آورده است.
  1. خریدن زمان
لورن جانسون، مدیر تلفن IP برای MedQuist، یک شرکت پرونده پزشکی در Mt. می گوید: حتی با هموار بودن برنامه های در حال اجرا، همه چیز همیشه به همان صورت که برنامه ریزی می‌شود روالش پیش نمی‌رود، بنابراین یک بافر در زمان بندی خود ایجاد کنید.  
  1. همه را به داخل بازی بیاورید
اطمینان حاصل کنید که رهبران کسب و کار در تیم پروژه VoIP هستند، بنابراین آنها از جزئیات مطلع هستند، پس می توانند آنها را به کارکنان خود بسپارند و تمام کاربران را در پروژه شرکت دهند.
رندی هیلمن، مدیر خدمات مراقبت از مشتری Sovran Self Storage، که در بوفالو نیویورک مستقر است، که در حال بررسی استقرار VoIP در Shoretel است، گفت: “این کاهش زمان سوئیچینگ ، برای کاهش نیاز آموزش کاربر است.”
  1. بدانید که چه چیزی را بدست می‌آورید
همراه با ترافیک و کسب و کار باید دقیقا مشخص کنید چه سخت افزاری زیرساخت شبکه را تشکیل می دهد و مهم تر از آن این است که آیا تکنولوژیی را پشتیبانی می کند که بتواند کیفیت صدا را بهبود بخشد یا خیر. یوهانسون می گوید: “اگر شما یک نمودار شبکه دقیق نداشته باشید، نمیتوانید پروژه ای مانند این را انجام دهید.”
همچنین اطمینان حاصل کنید که تمام راه اندازی های دسکتاپ آزمون PAS را انجام می دهند. به عبارت دیگر، تلفن های رومیزی باید دو چیز داشته باشند: برق و سوئیچینگ (PAS). اطمینان حاصل کنید که تلفن ها از طریق استاندارد Power Over Ethernet (PoE، 802.3af استاندارد IEEE) تنظیم می شوند. همچنین اطمینان حاصل کنید که تلفن های IP که مستقر هستند دارای پورت های سوئیچ LAN داخلی هستند. این امر برای یک کابل LAN تنها برای پشتیبانی از رایانه رومیزی و آی پی (رایانه به یک پورت LAN در سوئیچ متصل می شود که به شبکه وصل می شود)است. و اگر کاربران نیاز به Gigabit Ethernet داشته باشند، اطمینان حاصل کنید که IP تلفن دارای پورت 1000Mbps است.
 
  1. کنترل پهنای باند
با مشکلاتی که در اثر ممیزی پهنای باند با آن‌ها برخورد می‌کنیم ، شاید بهتر باشد این بار به سراغ اترنت گیگابایت برویم. شاید چنین ارتقایی بیش از اندازه به نظر برسد ولی با بررسی پروژه‌ها و برنامه‌های کاربردی حداقل برای ۳ سال آینده به وضوح متوجه می‌شویم که چنین ارتقایی اجتناب ناپذیر است.
پهنای باند LAN هنگامی که Sovran Self Storage تصمیم به نصب تجهیزات شبکه Shoretel VoIP گرفت به 330 سایت اختصاصش داد، اما Randy Hillman، مدیر خدمات مراقبت از شرکت، تحت نظارت بر پروژه VoIP، نیاز به افزایش پهنای باند داشت. او می گوید که شبکه DSL و مودم کابلی یک سرویس MPLS را پشت سر گذاشته و با Verizon هماهنگ شده است. او می گوید: “این به ما اجازه می دهد که اولویت را به صدا بدهیم.”
  1. از codec درست استفاده کنید
برای به حداقل رساندن پهنای باند مورد نیاز VoIP، مشتریان می توانند از انواع کدک هایی که جریان صوتی را می گیرند انتخاب کرده و آن را برای انتقال سیم های شبکه رمزگذاری کنند. این می تواند به اندازه 8Kbps یا 64 کیلوبیت بر ثانیه باشد، اما بیزینستان باید به انواع مختلفی از آنها گوش فرا دهد تا تعیین کنند کدام کیفیت مناسب را تولید کند. آنهایی قابل قبول هستند که حداقل پهنای باند را استفاده می کنند، به ویژه اگر پهنای باند کم باشد
  1. آموزش را ساده کنید
استقرار این سیستم در بین تعداد زیادی از کاربران یک شرکت به این معنی می‌باشد که تمامی کاربران باید آموزش‌های لازم جهت استفاده از تلفن‌های جدید را ببینند. در این موارد (telecommuters) ، ممکن است کارکنان مجموعه به دلیل نصب سیستم جدید شوکه شوند زیرا به سیستم قدیمی عادت کرده‌اند “ما حتی از تصاویر با دستورالعمل استفاده کردیم: اتصال شبکه شما در اینجاست.( پشت تلفن شما است ).  یوهانسون می گوید، آنها را به یکدیگر متصل کنید. او می گوید: “ما نمی توانستیم این پروژه را بدون مستند سازی خوب انجام دهیم.”
همچنین، تلفن های IP را در مناطق عمومی مانند اتاق های کنفرانس، اتاق های ناهار، قبل از یک برنامه آموزش تلفن های رسمی IP، و قبل از اینکه ده ها یا صدها نفر از گوشی ها را بر روی دسکتاپ کاربران قرار دهید، مستقر کنید. کارشناسان فناوری اطلاعات آسمان می گویند این کار به کاربران نگاهی اجمالی به فناوری های جدید می دهد و کارکنان کنجکاو را قادر می سازد تا سخت افزار را امتحان کنند. این یک رویکرد با ریسک پایین است تا کاربران از فناوری تلفن های ناشناخته IP برای کارهای روزانه خود استفاده کنند.
  1. دروازه‌های صرفه‌جویی
در بعضی موارد میتوان به جای استفاده از تلفنهای آی پی که کمی گرانتر از تلفنهای معمولی آنالوگ میباشند، جهت صرفه جویی تلفنهای آنالوگ را جایگزین کرد، مخصوصا جاهایی که تلفنها کاری ساده را در یک مجموعه انجام میدهند.  این می تواند یک صرفه جویی در پول باشد. این یک شیوه معمول در دانشگاه ها با صدها تلفن در اتاق خوابگاه ها و بیمارستان ها با ده ها تن از راهرو و تلفن های امتحان است.
الوین هال، مدیر ارتباطات از راه دور در دانشگاه پزشکی تگزاس Southwestern Medical Center در دالاس می گوید: “اما تنها تعداد کمی از ساختمان های ما دارای سوئیچ هایی هستند که به طور کامل از کار بیفتند. این شبکه یک شبکه ترکیبی IP و شبکه صوتی و تصویری از زیمنس را اجرا می کند. در حالی که تلفن های IP در دفاتر اداری، کلینیک های راه دور و سایت های ماهواره ای، اتاق های اورژانسی، اتاق های عملیاتی و مناطق مراقبت های ویژه دارای تلفن های آنالوگ هستند. هول می گوید: “در مناطق بحرانی که در زمینه مراقبت از بیمارها بسیار زیاد است، ما به اندازه کافی ایمن نیستیم که با راه حل VoIP راه برویم.”
  1. کارکرد راحت
تلفن های هوشمند را بعنوان یک جایگزین برای تلفن های رومیزی برای نوع خاصی از کارکنان در نظر بگیرید. کاربران آشنا به تکنولوژی و یا کسانی که به طور منظم از مکان های مختلف مانند دفاتر شعب، دفاتر خانه و یا در محل با مشتریان کار می کنند، نامزد خوبی هستند.
کرت پیج، مدیر شبکه بانک ملی تگزاس، که برآورد می کند 25 تا 30 درصد از کارکنان بانک، مشتریان نرم افزاری سیسکو را دارند، می گوید: “شما فقط می توانید به هر مکانی با نرم افزار تلفن بروید و محل کار خود را داشته باشید.” این ویژگی را می‌توانید بر روی نوت بوک‌های خود نصب کنید و استفاده کنید. “این به کارگران اجازه می دهد تا کار خود را در دفتر یا خانه انجام دهند.”
این نیز یک پیشنهاد ارزان قیمت برای حمایت از کارگران راه دور است. مجوز Cisco IP softphone حدود ۲۰۰ هزار تومان و یا کمتر می باشد.
  1. کنترل از راه دور
ببینید که چگونه مدیریت از راه دور به IP PBX شما اعمال می شود: آیا می توانید بر روی IP PBX یا سرور تماس بگیرید، همان ابزارهایی را که از راه دور برای مدیریت، راه اندازی مجدد و پیکربندی سرور های ایمیل / فایل / چاپ معمولی خود استفاده می کنید؟ آی پی PBX ها می توانند در سیستم عامل های مختلف از ویندوز، لینوکس و یونیکس تعبیه شده و هر نوع سرور را از راه دور را کنترل / پشتیبانی کند. برای مثال Cisco، شبکه کامپیوتری مجازی (VNC) را به عنوان ابزار کنترل از راه دور برای IP PBX CallManager توصیه می کند. اما یکی از کاربران Cisco VoIP در یک شرکت Midwestern – که به طور ناشناس با شبکه Network World صحبت کرد، گفت: VNC در CallManager یک مسئله بود، زیرا این امر علیه سیاست شرکت برای اجرای VNC در شبکه شرکت بود.
  1. صرفه‌جویی در هزینه
شاید شما هزینه زیادی را برای ارتباط داشتن با پرسنل و یا مجموعه های متعدد خود صرف میکنید، ولی آیا راهکاری برای کاهش این هزینه های ارتباطی وجود دارد؟
راه حل همان سیستم تلفنی ویپ است که به جای پرداختن این هزینه ها فقط وفقط با اتصال اینترنت خود با همان کیفیت و یا حتی بالاتر با پرسنل و مجموعه های خود دائما در ارتباط باشید.

ITSGCO

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *