چرا باید وب سایت داشته باشیم؟

چرا وب سایت؟؟؟؟

خیلی از ما به فکر راه انداختن وب سایت یا فروشگاه اینترنتی می‌افتیم. اما چرا؟ فقط برای اینکه دیگران هم به فکر آن هستند؟ چون موفقیت سایت هایی مثل دیجی‌کالا را دیده‌ایم؟ نه! از نظر ما این کافی نیست. ما باید جوابی قانع‌کننده برای خودمان داشته باشیم. باید دقیق‌تر فواید داشتن یک وب سایت را بررسی کنیم و ببینیم آیا برای کسب و کار ما هم مفید خواهد بود یا نه؟

با این نگاه بود که تصمیم گرفتیم این مقاله را بنویسیم تا فرصتی داشته باشیم که مزایا و فواید ساختن یک وب‌سایت را بهتر بررسی کنیم.

چرا پرسیدن سوال “چرا من سایت نیاز دارم” اهمیت دارد؟

استیو جابز با پرسیدن سوال چرا از تک تک بخش های شرکت خود، آنها را به چالش می کشید. از حسابدار گرفته تا مهندس و برنامه نویس، در شرکت اپل با این سوال روبرو بودند. و پاسخ “چون تمام آدم های دیگر همین کار را می کنند” برای استیو جابز کافی نبود. دقیقاً همین نگاه ریشه ای بود که باعث شد اپل از سایر رقبای خودش متمایز شود. همین نگاه که حاضر نبود بی دلیل و فقط به خاطر بقیه، کاری را انجام دهد. به این ترتیب بود که اپل به هر چه وارد می شد، در آن موفق بود.

شما هم وقتی بدانید که فواید و مزایای داشتن یک وب سایت برای شما چیست و چه هدفی را از آن دنبال می کند، قطعاً وب سایتی موفق تر خواهید داشت. به کمک این نگاه ریشه ای، از اشتباهات ما کاسته می شود و شانس موفقیت ما بیشتر خواهد بود.

فروش از اینستاگرام یا وبسایت؟؟

ما می گیم هر دو !

اگر در کنار پیج، وبسایت هم داشته باشی:

اولا مخاطب احساس امنیت بیشتری میکنه در در ثانی میتونی ی سری اطلاعات ازش بگیری تا هر زمان که خواستی باهاش تعامل داشته باشی .

وقتی مخاطب وارد سایت میشه، برای ثبت نام و و دریافت محصول یا خدمات باید یک سری مشخصات مثل اسم، ایمیل و شماره تماس رو وارد سایت کنه! که این اطلاعات حکم طلا رو دارن…….

این اطلاعات داخل بانک اطلاعاتی وب سایت ذخیره می شه در نهایت اگر خدایی نکرده اینستاگرام هم فیلتر شد میتونی از طریق تماس، ایمیل یا پیامک جویای حالشون بشی و خودت و برندت رو بهشون یادآوری کنی!!!

وب سایتتو راه ننداز تا به این 5 سوال جواب ندادی؟

1- مخاطبین هدف چ کسانی هستند؟

2-شعار (پیام) تبلیغاتیت چیه؟

3- هدف از ساخت وب سایت؟

4- چطوری قراره از این وب سایت پول در بیاری؟

5- هویت برند تو چیه؟ (چه شاخصه ی مهمی داری که تو رو از رقیبات جدامیکنه؟)

وب سایت شما قرار نیست فقط برای نمایش باشه، بلکه این وب سایت باید قطب اصلی فروش شما باشه.

4 دلیلی که میگه چرا کسب و کار شما نیاز به وب سایت داره!

1- داشتن یک وب سایت کسب و کار شما رو حرفه ای تر نشون میده!

84% از مصرف کنندگان امروز فکر میکنند یک وب سایت تجارت شما را معتبرتر از شرکت هایی می کند که فقط اکانت شبکه های اجتماعی دارند. وب سایت شما همچنین مکان مناسبی برای نشان دادن هرگونه گواهینامه یا جوایز حرفه ای کسب و کار شما است.

2-وب سایت شما می تواند مشتریان جدیدی را از طریق Google جذب کند!

ممکن است شما از تعداد مشتریان فعلی خود راضی باشید، اما هر کسب و کاری ریزش مشتری را تجربه می کند. برای موفقیت مستمر، باید مشتریان جدیدی جذب کنید و یکی از بهترین راه ها این است که خود را در Google نمایان کنید.

3- وب سایت ، جایگاه شما را تثبیت می کند……

اگر رقبای شما هنور آنلاین نیستند، احتمالا به ز.دی حضور خواهند یافت. ابتدا با ایجاد یک وب سایت با کیفیت بالا خود را به عنوان یک رهبر در زمینه کاری خود تثبیت کنید.

اگر رقبای شما آنلاین هستند، یک فرصت متفاوت دارید:

شما می توانید وب سایتی بسازید که کاملا متفاوت از سایت های رقبا باش و به مشتریان بالقوه نشان دهد که چه چیزی باعث جداشدن شرکت شما می شود.

4- شما می توانید محصولات و خدمات خود را به بهترین نحو به نمایش بگذارید

شما می توانید با نمایش عکس های با کیفیت بالا در وب سایت خود، به مشتریان احتمالی نشان دهید که هنگام کار با شما چه دریافت می کنند.

کار دیگری که باید انجام دهید این است که اطلاعات مهم مربوط به محصولات و خدمات خود را در وبسایت خود منتشر کنید تا مطمئن شوید مشتری های مناسبی را جذب می کنید.

مشخصات یک سایت استاندارد:

حتما در قراردادتان ذکر کنید که چه چیزهایی می‌خواهید و قبل از طراحی یک سری اطلاعات در مورد یک سایت استاندارد تهیه کنید تا بدانید که چه چیزهای باید در وبسایت شما قرار بگیرد و حتما کار خود را به شرکتی بسپارید که اگر شما هم چیزی را جا انداختید آنها طبق اصول مهندسی نرم افزار و دیجیتال مارکتینگ بهترین وبسایت را برای شما درست کنند.

و درآخر چند نکته مهم:

 1. محتوای اصولی باید داخل سایت گذاشته شود.
 2. صفحه درباره ما و تماس با ما باید جذاب باشد.
 3. در سایت حتما باید از هدینگ های مناسب استفاده شود.
 4. سایت مپ
 5. فایل ربات
 6. لینک های مناسب
 7. تصاویر بهینه
 8. متن جایگزین تصاویر
 9. ریسپانسیو بودن سایت
 10. متای مناسب
 11. سرعت مناسب سایت
 12. استفاده از هاست مناسب
 13. گذاشتن صفحه وبلاگ

و اگر هم با خواندن این مقاله عزم خود را برای داشتن یک وبسایت جزم کردید بهتون تبریک میگم شما قراره وارد دنیای جدیدی بشید که خیلی برای کسب و کارتون مفید خواهد بود ….

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

دسته‌بندی نشده

بک آپ یا پشتیبان گیری چیست؟

اگر روزی اطلاعات شخصی شما توسط یک سری عوامل ناشناخته از بین برود احتمال اینکه اطلاعات شما برای همیشه از دست برود بسیار زیاد است

question